Skočite na sadržaj

• Prijavite se preko Facebook Prijavite se preko Twitter Prijavite se preko Windows Live Log In with Google      Prijavite se »   
  • Registrujte se SADA!

Fotografija
- - - - -

Isplata sa PokerStars-a

isplata srbija pokerstars porez provizija banke

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 lelemud007@gmail.com

lelemud007@gmail.com

Novajlija

• Members
  • 1 Članci:
  • 0 thanks
  • Joined 10-March 19

Postavio 10 March 2019 - 12:22

Dobio sam određenu sumu oko 10k $ na PokerStars-u.

Da li neko ima iskustva koji je najbolji način da se taj novac prebaci na devizni račun.

Depozit je uplaćivan preko Skrill naloga.

Od opcija za povlačenje novca imam direktan "bank transfer" ili skrill (postoji i netteler ali koliko sam shvatio ukinuto je povlačenje na devizni u Srbiji).

Skrill mi je u €, i kada bih povlačio na skrill konvertovalo bi mi se u € (nije toliko strasan kurs), a dobio sam odgovor od PokerStars-a da mogu direktno od njih na devizni putem "Direct Bank Transfera".

Firma koja bi stajala na izvodu je "Rational Entertainment Enterprises Limitted" (tj. PokerStars), plus iznos je poveći (ali je ispod 10k €), pa me tu plaši porez od 20%.

Zanima me da li je to uopste izvodljivo, s obzirom da su zabranjene uplate na "igre na sreću" u inostranstvu i ukoliko jeste da li bih imao problem sa porezom.

Znam da bih svakako morao da idem u banku da potpisujem izjavu o prilivu novca.

Čitao sam po netu celu noć vezano sa plaćanje poreza, i nije mi jasno, negde stoji sve se prijavljuje, negde samo ako u godinu dana pređeš određeni iznos od 15k €.

Da li neko ima iskustva ili neki savet koji je najbezbolniji način da se ovo uradi.

Hvala unapred.

• 0

#2 Avatron

Avatron

Bomb

• Members
  • 178 Članci:
  • 97 thanks
  • Joined 19-February 13
  • LocationBeograd

Postavio 15 March 2019 - 12:52

Iskreno nemam bas mnogo iskustva sa isplatom sa Starsa na devizni ali na osnovu ovoga sto si napisao ovo su stvari koje bih ja radio.

Prvo ako ti je Skrill u evrima a sa njega uplacujes treba i Starse da stavis primarno u evro, oni imaju u cashier opciju za konverziju dolar-->evro i obrnuto bez konverzije pa tako tu ne gubis nista a imaces evro koji ti treba ako isplacujes sa Skrill na devizni.

Drugo nisam siguran dal trenutno radi isplata sa Starsa na devizni u Srbiji jer se secam da je bio jedan period kad nije moglo, ali ako su ti ovo odgovorili valjda je sve ok sad i onda je to mislim isplativiji nacin od isplate sa Skrilla jer nemas njihove provizije a mozes i isplatis dolare ako ti trebaju.

Sto se tice poreza do sad nikog koga znam nisu zvali za to, suma koju pominjes je svakako na godisnjem nivou niza od one koja se oporezuje, prosle godine je bilo iznad 20K E i zavisi od visine tri prosecne plate u Srbiji na godisnjem nivou. Ima i druga stvar sto banke salju izvestaje upravi za sprecavanje pranja novca za pojedinacne vece sume, mozda te cak ni ovo ne kaci a ako podelis isplatu na 3+ delova onda te sigurno ne kaci.

Sto se tice nekih drugih nacina svakako je najbolji da nadjes nekog ili vise ljudi kojima treba online pa posaljes u zamenu za kes ili ako imas redovne prihode od pokera da iscimas nekog iz EU da otvori Skrill i posalje ti karticu.

• 0

Also tagged with one or more of these keywords: isplata, srbija, pokerstars, porez, provizija, banke