Skočite na sadržaj

• Prijavite se preko Facebook Prijavite se preko Twitter Prijavite se preko Windows Live Log In with Google      Prijavite se »   
  • Registrujte se SADA!

Fotografija
- - - - -

Eureka Poker Tour, July 24 – 28, 2013, Zlatni Pjasci, Bulgaria

• Please log in to reply
40 replies to this topic

#16 Lazar220911

Lazar220911

Shark!

• Members
  • 205 Članci:
  • 146 thanks
  • Joined 12-April 13
  • LocationKrusevac

Postavio 24 July 2013 - 04:00

Puno srece jos jednom. :)

• 0

Success is my only motherfucking option, failure's not!

#17 makimozak

makimozak

Maniac!

• V.I.P.
  • 1132 Članci:
  • 448 thanks
  • Joined 07-August 08

Postavio 24 July 2013 - 23:04

Live poker je zayebana igra.

Dobra stvar je sto smo i ja i Zarko prosli day 1A. Ja imam 24300 cipova, a sledeci nivo je 500/1000/100. Otpalo je malo vise od pola igraca, a pocetni stek je bio 20000, tako da je average oko 43000. Nije bas katastrofa, ali na narednom nivou bi morao da bude double up or bust.

Zarko ima 42700 i kaze da osvaja turnir sigurno. :)

Igra se po dva nivoa od po 60 minuta, pa onda pauza od 15 minuta. Bilo bi dobro da sam na pauzama detaljno pisao o igri, ali ne mogu na telefonu nadugacko i nasiroko.

Da nastavim misao zapocetu prvom recenicom: u live pokeru bitno je iskustvo, pa je meni zato veoma tesko da igram. Odmah na pocetku sam nekako uspeo da pogresim smer u kome idu blindovi, a nakon dva minuta sam napravio string bet a da pojma nisam imao sta je to. Nije mi ni sada bas najjasnije. U pocetku mi je bilo jako tesko da procenjujem koliko je cipova u potu, a kasnije sam se navikao ali su onda porasli blindovi pa sam konstantno buljio u stackove igraca sa kojima imam posla. Poenta je da mi je live igra jako zamorna, kako fizicki tako i psihicki. Online sve lepo pise i nema zamlacivanja takvim stvarima.

Jos nismo sreli nikoga naseg ovde, mada je za Zarkovim stolom sedeo jedan celavi, nemamo pojma ko je to :)
  • 0
- Uistinu fascinantna! Očigledan je napor da se desakralizuje epistemiološki jaz između evropske ideologije i sekularizovane imaginacije. Ovakva kreacija podrazumeva profilaktičku simfoniju, minimalistički izvedenu, podrazumeva se.
- Pa da, podrazumeva se. Normalno da se podrazumeva.

#18 Lazar220911

Lazar220911

Shark!

• Members
  • 205 Članci:
  • 146 thanks
  • Joined 12-April 13
  • LocationKrusevac

Postavio 24 July 2013 - 23:14

Jos nismo sreli nikoga naseg ovde, mada je za Zarkovim stolom sedeo jedan celavi, nemamo pojma ko je to :)

Valerij mozda. :D

(sala mala :))

• 0

Success is my only motherfucking option, failure's not!

#19 makimozak

makimozak

Maniac!

• V.I.P.
  • 1132 Članci:
  • 448 thanks
  • Joined 07-August 08

Postavio 24 July 2013 - 23:24

Sta sam propustio da kazem: 9 nivoa smo igrali danas, na day 1A je bilo 185 igraca, sutra verovatno 200.

Ja sam jedno vreme imao samo 8000, ali sam se digao nakon toga na 50000 i bio sam neprokosnoveni cip lider za stolom. A onda sam poceo lose da igram i izgubio sam neke allinove (77<56s grrrrr) i evo me tu gde sam.
  • 0
- Uistinu fascinantna! Očigledan je napor da se desakralizuje epistemiološki jaz između evropske ideologije i sekularizovane imaginacije. Ovakva kreacija podrazumeva profilaktičku simfoniju, minimalistički izvedenu, podrazumeva se.

#20 MilosZ.

MilosZ.

Bomb

• Members
  • 148 Članci:
  • 0 thanks
  • Joined 16-January 07

Postavio 25 July 2013 - 00:04

Celavi smo i Ljuti Gusar i ja ali pretpostavljam da pricas o gusaru...

• 0

#21 makimozak

makimozak

Maniac!

• V.I.P.
  • 1132 Članci:
  • 448 thanks
  • Joined 07-August 08

Postavio 27 July 2013 - 17:08

Otpao kao deseti, final table bubble.

Pisacu vise kad se vratim (ako nekoga zanima uopste :) ).

Ovaj članak je uredio makimozak: 27 July 2013 - 17:10

• 0

Zahvalili se 2 Članovi:
Lazar220911 , nestornn82

#22 baron

baron

Shark!

• Members
  • 479 Članci:
  • 226 thanks
  • Joined 15-January 13
  • LocationBeograd

Postavio 27 July 2013 - 17:50

mislim da na forumu ne postoji osoba koju ne zanima! :)

• 1

Zahvalili se 2 Članovi:
Lazar220911 , Zeromaker

#23 nestor82

nestor82

Maniac!

• V.I.P.
  • 958 Članci:
  • 720 thanks
  • Joined 18-June 11

Postavio 27 July 2013 - 20:04

mislim da na forumu ne postoji osoba koju ne zanima! :)

+1

Cekamo. :)

• 0

MOZDA ...SU ALIENS-I PRAVILI OVAJ RNG!

#24 makimozak

makimozak

Maniac!

• V.I.P.
  • 1132 Članci:
  • 448 thanks
  • Joined 07-August 08

Postavio 01 August 2013 - 07:03

Evo, vratio sam se i odmorio, pa da napisem koju.

Day 2. Dodjem ja na sto, kad ono - sa moje leve strane sedi Zarko. Samo mi to treba, da se koljem sa cimerom. A sa moje desne strane lik koji lici na Rusa, sa gomilom cipova. Vrlo brzo sam saznao da je to day 1 cip lider. Sa druge strane stola covek koji lici na Skandinavca, sa samo malo manje cipova od ovog prethodno pomenutog. Cvrc, pomislio sam, gore od ovoga nije moglo da bude. U stvari, gore bi bilo samo da su permutovani Zarko i cip lider, pa da cip lider ima poziciju u odnosu na mene.

Medjutim, uopste nije bilo tako lose. Najpre sam se doubleupovao kada sam 3-betovao all-in i bio sam siguran da ce doticni Madjar da baci. Nije bacio, bio sam slabiji, ali sve se po mene dobro zavrsilo. Ovaj Skandinavac, po imenu Richard Larsen, je bio tight (ili nije imao karte) i nije nikome pravio probleme. Sa Zarkom nisam ulazio u neke duele, mada sam jednom uzeo fin pot sa KK, overpair na flopu. On je posle premesten za drugi sto. A ovaj cip lider je jako kul lik, Ukrajinac po imenu Denis. Vrlo prijateljski nastrojen, igra StarCraft, susta suprotnost likovima koje sam imao za stolom na day 1. I sto je najbitnije od svega, imao sam poziciju u duelima sa njim, a uz to i dobre karte. Uzeo sam vise od pola njegovog ogromnog steka pre nego sto nam se sto raspao.

Zarko je u medjuvremenu nesrecno ispao, a bas mu je dobro islo dok je bio za mojim stolom. Kaze da je pokusao neki nesrecan blef i da je to bio jako los potez. Bio je ubedaren sve vreme naseg boravka tamo :(

Kada nam se raspao sto i kada sam dosao za novi, svi su me gledali sa strahopostovanjem kada sam redjao cipove. Pola Denisovog steka, i jos ono moje - to je bila ogromna kolicina. Na zalost, to je poslednje pozitivno sto imam da kazem iz day 2. U narednih par sati nisam dobijao igrive karte a ni mnogo prilika da blefiram ili uopste igram preflop. One prilike koje jesam dobio nisam iskoristio, i mogu reci da sam lose igrao u tom periodu. Ali ukapirao sam tada jednu stvar - jako je bitno da dobijete sto koji vam odgovara. Koliko god da mi je odgovarao prvi sto u toku dana, toliko mi ovaj nije odgovarao. Nikoga nisam mogao da procitam niti provalim kako igra, i cinilo mi se da su svi jako dobri igraci i da ne mogu da se merim sa njima. Blindovi su porasli, dosao je i ante i stek mi se je brzo topio. Doslo je i vreme za bubble, jedan big stack je dizao svaku ruku preflop, i ja kao resio da mu ne dozvolim da to stalno radi. Nisam se dobro snasao, flop me nije sluzio i bacao sam se na njegove cbetove. Kada je ispao bubble boy (bubble girl u stvari, ali nebitno) svi su ustali i radovali se, samo sam ja sedeo i brojao izgubljene cipove. Jedva sam cekao da dodje kraj igre. Dan sam zavrsio sa 123K cipova, a dosao sam na sto sa otprilike 200K. Sledeci nivo je bio 4K/8K/1K, sto je znacilo da narednog dana imam jos malo fore da eventualno sacekam dobre karte, ali morao bi da usledi double up ili me nema.

• 0

Zahvalili se 5 Članovi:
Aca , Imperator , baron , nestornn82 , Rounder

#25 makimozak

makimozak

Maniac!

• V.I.P.
  • 1132 Članci:
  • 448 thanks
  • Joined 07-August 08

Postavio 01 August 2013 - 08:53

Nakon kraja dana 2 zapitao sam se koliko sam to uopste para osvojio za sada. Odgovor, medjutim, nisam mogao da nadjem ni online ni u kazinu. Moje misljenje je da to nije korektno. Nagrade moraju da budu javno objavljene jos mnogo pre nego sto dodje bubble. Mi u toku dana 2 cak nismo znali ni kada ce biti bubble. Sve to ostavlja mogucnost za manipulacije, npr. ako organizator ima nekog svog favorita. Niko se nije bunio koliko ja znam, ali po meni to nije u redu.

Sve do pocetka dana 3 sam razmisljao kako da odigram sa 15BB, koliko mi je ostalo. Openshove ili openraise? A ako dobijem AA i lik openuje 2BB, shove ili minraise? Ukapirao sam da ni do kakvog zakljucka necu doci i da je bolje da odluku donesem za stolom. Samo sam usvojio Zarkov savet - ako dobijem AK onda shove.

Tek kada smo seli za sto na pocetku dana 3, shvatio sam sta sam uradio i dokle sam stigao. Od nepregledne gomile igraca i dilera ostalo je samo pet stolova, i to sa po 7 igraca. Dobro bi mi doslo iskustvo u ovim situacijama, ovako sam dobio tremu i blokirao mi se mozak.

Svaki diler je kod sebe imao papir sa odstampanim nagradama. Ne znam zasto to nije javno objavljeno na nekom od monitora nego ovako moras da trazis papir od dilera da bi video na cemu si. Mozda izgleda da cepidlacim ali za nas sa malim stekovima svaki minibubble je bitan i utice na igru.

Odmah u prvih sat vremena mi je dosla glave trema i blokada. Ja raise 2BB iz kasne pozicije sa 22, lik sa BB ide all-in. Ja krenem tu da racunam pot oddse ali nisam bio u stanju da to uradim kako treba. Nisam navikao na live igru i na brojanje cipova. Bilo nas je 7 za stolom, bio je i ante i ja se tu zbunim, a zbuni me i on izjavama "I know you are calling, blablabla". I tako ja uradim call, a bio je cist fold jer 22 igra ocajno protiv njegovor rangea, a tu su i ICM considerations. On okrene 77 i dobije. Ja ustanem i rukujemo se, spreman da odem, a ostali "wait, wait!" i tek tada ukapiram da je on bio jos manji stek od mene i da imam jos poneki cip! Ostalo mi je 3BB. Strasno sam se glupo osecao zbog loseg call-a, a jos gluplje zato sto moram jos malo da ostanem. Imao sam osecaj da ceo sto gleda u mene misleci "koja budala!".

Ovaj članak je uredio makimozak: 01 August 2013 - 08:54

• 0

Zahvalili se 3 Članovi:
Imperator , baron , nestornn82

#26 makimozak

makimozak

Maniac!

• V.I.P.
  • 1132 Članci:
  • 448 thanks
  • Joined 07-August 08

Postavio 01 August 2013 - 09:40

Dve ruke nakon toga bio sam UTG i otisao sam all-in gotovo i ne gledajuci karte (imao sam 54o ako se dobro secam). Mada, potrudio sam se da izgledam samouvereno, kao da ce to pomoci sada. Fold do BB-a, mada mi nije jasno zasto. Mojih 3BB u potu, ante otprilike 1BB i SB+BB na stolu, gotovo da any two mogu da idu call, ili jos bolje raise. Moj range je 100%. BB nesto kao razmislja, premislja, racuna oddse i na kraju daje izjavu "I guess I have to call" uz smeh svih prisutnih. Calluje i okrece AK! Klasican slowroll. Nije mu se isplatilo - prosao sam to i eto me na whooping 8BB! Ljudi sa stola su bili tako dobri da mi daju walk kad sam u sledecoj ruci bio BB. Ubrzo sam premesten za novi sto, na kome sam ostao sve do kraja.

Taj sto je bio jako zanimljiv i dinamican. Desno od mene - Ljuti Gusar. Desno od njega - Tane Tanevski, Makedonac koji je bio glavna faca za stolom sto se cip svingova tice. Smesno ime, ali bio je OK i korektan lik. Desno od njega - Ivo Donev, kako sam saznao sahista iz Buragske koji zivi u Austriji. Levo od mene neki Turcin. Levo od njega - gorepomenuti Ricard Larsen koji je imao fin stek kada sam dosao, ali ne jos dugo. Levo od njega - neki Bugarin, a levo od njega Kipranin koji je na kraju osvojio turnir i o kome cu reci jos ponesto.

Za sto sam dosao kao ubedljivo najmanji stek, mislim da je bilo manje od 10BB. Nema tu mesta za cekanje, vrlo brzo sam bio all-in kada sam se nasao na buttonu, Turcin sa SB ide call ne razmisljajuci vise od dve sekunde i eto showdowna - ja JTo, on 66. J na flopu i doubleup za mene.

Tada, tek tada, sam poceo da se nosim mislju da bih moooozda mogao i nesto da napravim na ovom turniru.

• 0

Zahvalili se 4 Članovi:
Aca , Imperator , baron , nestornn82

#27 makimozak

makimozak

Maniac!

• V.I.P.
  • 1132 Članci:
  • 448 thanks
  • Joined 07-August 08

Postavio 01 August 2013 - 10:57

Zanimljive ruke sa tog stola mozete naci na netu, evo ovde:

http://www.pokerstar...tes-139774.html
http://www.pokerstar...s-1-139779.html

Moj prethodno pomenuti doubleup su propustili da isprate. Ja cu pomenuti samo one meni zanimljive ruke, od kojih neke novinari nisu preneli.

Richard Larsen i Ivo Donev su se nasli u velikom potu. Na flopu T24r Donev ide bet, Larsen raise, Donev shove, Larsen call, i to nekako ubedjen da je dobar. Showdown, Donev AA, Larsen 72o ?!?!? Donev dobija, a Larsen se neverovatno iznervira i pocne da se dere na engleskom: "5 puta imas AA, ovo fucking nije normalno! Kad god si igrao imao si AA ili KK, i ponekad fucking AK! This is fucking unbelievable! Bio sam ubedjen da imas AK!". Dugo nisam video coveka od 40 godina da se toliko iznervira. Ostao je jos dugo na turniru, imao je posle triple up pa ubrzo double up ali sve vreme je govorio, i to najvise meni jer sam mu bio najblizi, "I was fucking sure he had AK". Ne znam je li taj njegov potez bio genijalan ili glup ali naginjem ka ovom drugom. Ceo svoj turnir je stavio na read, i to protiv coveka koji igra tight i koji ima solidan stek pa nema potrebe da blefira.

Moje neiskustvo u live igri se je videlo koliko god ja pokusavao to da sakrijem. Neki igrac je isao raise pa Ljuti Gusar call, a ja 'ladno nisam video ni jedno ni drugo!!! Ovog prvog nisam video uopste, a pokret ruke kojim je LjG isao call sam protumacao kao fold! Uopste nisam video da nije bacio karte nego cipove! Mislio sam da je fold do mene i idem neki standardni raise, a dilerka objavljuje CALL, i trebalo mi je jos deset sekundi da shvatim sta se dogadja. Bilo je jos preflop akcije pa sam se sklonio iz pota. Mislim da je tu ruku Gusar iskoristio za double up.

Ovo je zanimljivo: Liran Machluf, buduci pobednik turnira, je iz Izraela (a ne sa Kipra kako sam u prethodnom postu rekao), mada cim ga pogledate jasno je da je veci Turcin od Sulejmana Velicansvenog. Bio je u solidnom potu sa jos jednim likom, i dosli su do showdowna na riveru. Machluf se prvi pita i ne pokazuje karte nego kaze "I have 86" (kenta). Protivnik pokazuje da ima par, a Machluf okrece karte i pokazuje - jaci par! Machluf uzima cipove i nije ni trepnuo niti mu je iko ista rekao. Ne znam u kojoj je meri ovo nekorektno, neka kazu oni koji igraju live. Po meni je doticni tesko djubre i bilo mi je krivo sto je na kraju osvojio turnir.

Ruka pred pauzu: Taneski ide bet sa rane pozicije, ja odmah do njega call sa AQo. Ima mnogo veci stek od mene. Flop Qh6h5c. Check - bet - call.Turn 5d. Check - bet - call. Jasno je da sam jaci, ali flush draw me plasi, a on ima veliki stek i mogao je sa svacim da otvara preflop. River As, i on odmah ide all-in. Uvrtim ja tu sebi u glavu da on ima peticu. 65s, 54s, A5s, sve to dolazi u obzir. Ali nisam mogao ovo da bacim jer bih ostao crippled, a i ubedio sam sebe da moze da ima mnogo toga sem petice (kao sto i moze). Idem call i umesto da sacekam da on prvi pokaze karte, odmah pokazujem AQ a on muckuje.

Nedugo nakon toga i Larsen je svoj short stack duplirao kroz Tanevskog, a onda je usledila pauza nakon koje je Makedonca krenulo da poliva.

Prvo se je duplirao kroz Ljutog Gusara, 99 < K4o, pri cemu je njegov shove sa K4o bio vrlo upitan. Nedugo potom je izbacio Gusara, JJ > TT. Zatim i Larsena, JTs > A4o.

Do tada nas je ostalo samo 10. Situacija je sledeca:

- Svi imaju vise cipova od mene jer ja nisam nikoga izbacio. Ja sam na nekih 15BB sto je zaista malo kada je ante u igri.

- Vec dugo nisam dobio igrive karte ni odigrao ruku.

- Deseto i deveto mesto dobijaju istu nagradu - po 6.6K. Dakle, cak i da jos jedan ispadne pre mene, nista ne dobijam.

- Ako hocu da imam sanse da uradim nesto na finalnom stolu, trebaju mi cipovi. Pod hitno.

U toj situaciji, Tanevski UTG dize 2BB, ja pogledam karte i vidim A9o, i odmah idem all-in. Glumim da sam jak.

Kasnije sam razmisljao da li je to bilo bas nepohodno, ali koliko god razmisljam dolazim do zakljucka da jeste. On ima veliki stek i nece mu biti tesko da baci. Moje A9o su jako lose protiv njegovog calling range-a, ali bolju priliku od ove ne mogu da trazim. Za dve ruke dolazi BB do mene, a kada budem button imacu 13BB i u odnosu na njih cu biti ultra short stack. Cilj mi nije puko prezivljavanje, tako da to nije prihvatljivo.

Zaista sam zeleo da on baci, jer ako zove skoro sigurno je bolji. Vreme dok je on razmisljao a ja buljio u tacku ispred sebe mi se je cinilo kao vecnost. Na kraju call, ja pokazujem A9o, a on pokazuje 66 i poskoci od srece sto nemam jaci par. Svi su navijali da ispadnem i da se formira final table. Da li je ovo kraj?

Jeste. Board 88473. Pozdravismo se kao ljudi i odoh na cashier.

Ovaj članak je uredio makimozak: 01 August 2013 - 11:01

• 0

Zahvalili se 9 Članovi:
Aca , Zeromaker , arsabg1 , Lazar220911 , dekintoreto , Imperator , CloningAA , rumraff , baron

#28 Proktus011

Proktus011

Shark!

• Members
  • 239 Članci:
  • 45 thanks
  • Joined 26-December 11

Postavio 01 August 2013 - 12:18

I na kraju koju si kintu osvojio? Nije sve u slavi ima nesto i u lovi.

Bice bolje drugi put,to i sam znas.

Ovaj članak je uredio Proktus011: 01 August 2013 - 12:20

• 0

Zahvalili se 1 Član:
makimozak

#29 CloningAA

CloningAA

Shark!

• Members
  • 407 Članci:
  • 101 thanks
  • Joined 28-June 08
  • LocationNis/Serbia

Postavio 01 August 2013 - 12:43

Čestitke na sjajnom rezultatu.

• 0
...drugi, ali malobrojni (1%),kao zvezde su, krecu se utvrdjenom putanjom, do njih ne dopiru nikakvi vetrovi, oni u sebi nose svoj zakon i svoj put.

Zahvalili se 1 Član:
makimozak

#30 dekintoreto

dekintoreto

Maniac!

• Members
  • 1047 Članci:
  • 186 thanks
  • Joined 27-August 08
  • LocationUzice

Postavio 01 August 2013 - 12:45

U toj situaciji, Tanevski UTG dize 2BB, ja pogledam karte i vidim A9o, i odmah idem all-in. Glumim da sam jak.

Kasnije sam razmisljao da li je to bilo bas nepohodno, ali koliko god razmisljam dolazim do zakljucka da jeste. On ima veliki stek i nece mu biti tesko da baci. Moje A9o su jako lose protiv njegovog calling range-a, ali bolju priliku od ove ne mogu da trazim. Za dve ruke dolazi BB do mene, a kada budem button imacu 13BB i u odnosu na njih cu biti ultra short stack. Cilj mi nije puko prezivljavanje, tako da to nije prihvatljivo.

Zaista sam zeleo da on baci, jer ako zove skoro sigurno je bolji. Vreme dok je on razmisljao a ja buljio u tacku ispred sebe mi se je cinilo kao vecnost. Na kraju call, ja pokazujem A9o, a on pokazuje 66 i poskoci od srece sto nemam jaci par. Svi su navijali da ispadnem i da se formira final table. Da li je ovo kraj?

Jeste. Board 88473. Pozdravismo se kao ljudi i odoh na cashier.

obzirom da si bio naj short za stolom ispaloje odlicno odigrano, malo mu je falilo da baci a i kad je zvao bili ste flip, kad si sateran u cosak flip je za pozeleti, al jbg..GG

• 0
I check You die!

Zahvalili se 1 Član:
makimozak