Skočite na sadržaj

• Prijavite se preko Facebook Prijavite se preko Twitter Prijavite se preko Windows Live Log In with Google      Prijavite se »   
  • Registrujte se SADA!

Fotografija
- - - - -

Poznati High Stakes Igrač José “Girah” Macedo Ukrao Preko 30000$, Zatim Priznao

• Please log in to reply
24 replies to this topic

#16 Maristotel

Maristotel

Maniac!

• Members
  • 999 Članci:
  • 82 thanks
  • Joined 23-December 10
  • LocationNedodjija

Postavio 24 August 2011 - 17:07

ma ne opravdavam ja njega... al na sta su naseli, jao majko moja... ako su vec toliko dobri i toliko zaradjivali onda sto su pribegli ovom.... ja licno mislim da je pola tih igraca na jacim limitima neki likovi cije su porodice mnogo imucne i da veliki broj njih igra u dobrom minusu al jednostavno ih neko pokriva i to je to... a cini se da igraju dobro zato sto ih bukvalno zabole za kintu... uz to procitali 2-3 knjige i ko zna u kakav trip upali
  • 0
Zivot je kao partija pokera, treba znati odigrati sa losim, i naplatiti ali jos vaznije znati i baciti dobre karte.... Jer na dobrim kartama se gubi

#17 Rounder

Rounder

Maniac!

• SuperMod
  • 4771 Članci:
  • 2233 thanks
  • Joined 29-March 08
  • LocationBeograd

Postavio 24 August 2011 - 20:49

ma ne opravdavam ja njega... al na sta su naseli, jao majko moja... ako su vec toliko dobri i toliko zaradjivali onda sto su pribegli ovom....

Pa i mnogo i stariji i iskusniji biznismeni, menadzeri, bankari, brokeri, ljudi koji sasvim sigurno imaju i znanje i iskustvo su naseli na sistem Bernard Madoff-a u "Prevari stoleca" cija se tezina meri u desetinama milijardi dolara i koja je dobila svoj epilog 2009. konacnom presudom "Guilty as Charged" i kaznom od 150 godina zatvora. A ovi momci su sve ukupno izgubili oko $30.000 koje ce dobiti nazad sa kamatom. Cak nisu nista ni izgubili na kraju.

ja licno mislim da je pola tih igraca na jacim limitima neki likovi cije su porodice mnogo imucne i da veliki broj njih igra u dobrom minusu al jednostavno ih neko pokriva i to je to...

Ne, velika vecina je kroz "krv i znoj" dosla do te pozicije - od manjih limita ka vecim. Barem oni koje znam sa 2+2 foruma, sa po vise hiljada postova svaki od njih i to vecina postova u strateskim forumima gde se diskutuje kako odigrati ruku, zasto tako a ne ovako ... upravo ono sto ovom forumu najvise fali, a sto (ironicno) jedino stvarno pomaze necijem napretku - od ove prazne price koju mi ovde vodimo nema nikakve vajde, ali to je prica za sebe.

a cini se da igraju dobro zato sto ih bukvalno zabole za kintu... uz to procitali 2-3 knjige i ko zna u kakav trip upali

Procitali su oni mnogo knjiga i pogledali mnogo videa i platili mnogo hiljada dolara za personal coaching da bi bili tu gde su. Mada prepostavljam da sama ta ideja ulaganja postenog napora da se nesto prvo ozbiljno uci da bi se kasnije doslo do finesa i (god forbid) ulaganje PARA u licno obrazovanje mnogima zvuci kao naucna fantastika.
  • 0

#18 Maristotel

Maristotel

Maniac!

• Members
  • 999 Članci:
  • 82 thanks
  • Joined 23-December 10
  • LocationNedodjija

Postavio 24 August 2011 - 21:13

rounder cenim tvoje iskustvo i poznavanje pokera... ali... to sto po tvom misljenu fali na ovom forumu je sasvim normalna stavar s obzirom na okolnosti... po mom misljenu razlog je taj sto kad neko manje "strucan" clan foruma napise nesto sto se ne slaze sa uopstenim poker shvatanjima ili cemu vec odmah sledi bukvalno napusavanje, prozivanje cak i omalovazavanje istog od strane "strucnijih" clanova... o tome je vec neko pisao cini mi se... te s toga iz licnog iskustva ja vise necu pokusati analizirati ni jednu ruku ovde... a verjem da je isti razlog i kod ostalih...

druga stvar hoces da mi kazes da su one gomile klinaca koji su preplavili poker scenu i koji opusteno igraju turnire gde je buy in 10,15,20 i vise k dolara poceli kao ja sa 20,30,50 dolara... pa kad su oni poceli da igraju... sa 3 godine... da su neznam kakvi vanseriski talenti to je po mom misljenju nemoguce...
  • 0
Zivot je kao partija pokera, treba znati odigrati sa losim, i naplatiti ali jos vaznije znati i baciti dobre karte.... Jer na dobrim kartama se gubi

#19 mitablesan

mitablesan

Maniac!

• Members
  • 1124 Članci:
  • 79 thanks
  • Joined 19-August 10
  • LocationNovi Sad

Postavio 24 August 2011 - 21:42

uvek stajem u odbranu ovog foruma jer do sada nisam jos nista odvalio a da me neko od iskusnijih nije kulturno poklopio.

za ostalo - ne znam. neko dobije na lotou, neko zaredja neverovatan heater koji traje 2 godine...

a neko sedne pa nauci...
  • 0

#20 Rounder

Rounder

Maniac!

• SuperMod
  • 4771 Članci:
  • 2233 thanks
  • Joined 29-March 08
  • LocationBeograd

Postavio 24 August 2011 - 23:06

rounder cenim tvoje iskustvo i poznavanje pokera... ali... to sto po tvom misljenu fali na ovom forumu je sasvim normalna stavar s obzirom na okolnosti... po mom misljenu razlog je taj sto kad neko manje "strucan" clan foruma napise nesto sto se ne slaze sa uopstenim poker shvatanjima ili cemu vec odmah sledi bukvalno napusavanje, prozivanje cak i omalovazavanje istog od strane "strucnijih" clanova... o tome je vec neko pisao cini mi se... te s toga iz licnog iskustva ja vise necu pokusati analizirati ni jednu ruku ovde... a verjem da je isti razlog i kod ostalih...

Ok. Posteno. I drago mi je da cujem misljenje one 'druge strane'. Posto ja prvi, moram priznati, snosim lavovski deo krivice za ovo 'napusavanje' mada se jako trudim u zadnje vreme da to bude kulturna diskusija i prosto iznosenje misljenja a ne "napusavanje" (a imao sam i takve momente, ponajvise prema Zexu i stevanixu i posle se kajao zbog takvog nastupa). Mada, morate razumeti da je internet poker zajednica jedan kulturoloski fenomen, jedna specificna podkultura gde ne vaze uobicajena pravila: ono sto bi na drugim forumima bilo za upozorenje ili za ban, ovde je skoro pa normalna forma komunikacije. Saveti koji ljudi dobijaju su u principu dobri i kvalitetni ali je jezik kojim se govori vrlo cudan, grub i pretpostavljam da to deluje zbunjujuce za nekoga ko dolazi iz normalnog sveta. A ja dolazim upravo iz ovog cudnog sveta: na 2+2 i jos nekim forumima sam bio clan jos 2006, ovde tek 2008. Ne zamerite mi mnogo ako sam doneo i neke lose navike.

Skoro sam bas gledao neku svoju ruku koju sam postovao davno na nekom stranom forumu. Postovao sam u onom delu gde se stavljaju samo ruke koje posle mozete da ukljucite u post. Ponekad se desi da nekome ta ruka bude zanimljiva i ostavi neki komentar. Imao sam AA i odigrao protiv drugog regulara prilicno pasivno: preflop i flop je bio ok a turn i river check-check. U principu lose sam odigrao, propustio sam najmanje jedan valu bet. Prvi komentar je bio "Nits!". Drugi komentar je bio "What's beating you!?" Mislim jasno vam je, sve je to "normalno".

Ali ljudi takodje moraju da shvate da upravo diskusija o konkretnim situacijama dovodi do napretka. Sve ovo sto sada ovog trenutka pisem, koliko god bilo zanimljivo, nema nikakvu prakticnu vrednost. Tek kada se malo pocesete po glavi (sto inace ne bi radili, prosto bi zaboravili ruku i krenuli dalje) pa dodjete sa konkretnim pitanjem, svojim komentarom tipa sta znate o protivniku i posle razmislite o odgovoru i nekim novim alternativama - tek tada dolazite u poziciju da nesto stvarno naucite.

ON TOPIC:

druga stvar hoces da mi kazes da su one gomile klinaca koji su preplavili poker scenu i koji opusteno igraju turnire gde je buy in 10,15,20 i vise k dolara poceli kao ja sa 20,30,50 dolara... pa kad su oni poceli da igraju... sa 3 godine... da su neznam kakvi vanseriski talenti to je po mom misljenju nemoguce...

Neki i jesu krenuli bukvalno tako ... i ne zaboravi da je poker pre vise godina bio mnogo laksi nego danas, ljudi nisu imali pojma sta rade i ostvarljivi winrate-ovi su bili mnogo veci nego danas. I nisi morao da budes vanserijski talenat da bi pristojno zaradjivao.

Neki su osvojili turnir ili dva i dobili instant bankroll. I posle bili dovoljno pametni da se potrude da nesto i nauce, a ne kao vecina turnirskih donk-ova, kako se popularno kaze, koji zaradjuju na turnirima da bi mogli da finansiraju svoje donk-ovanje na kes stolovima za koje nisu kompetentni.

Ja licno sam krenuo od freeroll limit SnG turnira na Everest Poker-u pre vise godina (ne znam da li i dalje postoje) gde je prvo mesto donosilo 5 centi pa kad sakupis 20c imas minimum za ulazak na NL2 kes sto pa se kockas. Ako izgubis, ponovo SnG, pa kad sakupis 20c opet NL2. Bukvalno tako sam krenuo, a tokom godina tih $0.2 se pretvorilo u hiljade. Hocu samo da kazem da je skroz moguce.

• 1

Zahvalili se 2 Članovi:
mitablesan , peki10

#21 beoco

beoco

Bonus cleared!

• Members
  • 65 Članci:
  • 3 thanks
  • Joined 20-July 08
  • LocationБеоград

Postavio 25 August 2011 - 00:30

...druga stvar hoces da mi kazes da su one gomile klinaca koji su preplavili poker scenu i koji opusteno igraju turnire gde je buy in 10,15,20 i vise k dolara poceli kao ja sa 20,30,50 dolara... pa kad su oni poceli da igraju... sa 3 godine... da su neznam kakvi vanseriski talenti to je po mom misljenju nemoguce...

Brate ja sam pricao o ljudima koje je ovaj portugalac zavrnuo a koji igraju hs a ne 10,15,20 dolara. Zavrnuo ih je na foru na koju bi svako pao i jos ne kapiram da li si procitao sta su sve radili? Sto se tice ovog drugog da bi bio winning igrac i na nl20 ima da prolijes znoj samo tako. Poker je sve tezi (sto ne znaci da ne moze da se zaradi) i igrati te limite znaci samo jedno, da su ti ljudi godinama grejali stolicu. Ne racunam one bogate turiste ali na njih ionako nisi mislio.
  • 0
БР, ДИСЦИПЛИНА, ВАРИЈАЦИЈА!

#22 nestor82

nestor82

Maniac!

• V.I.P.
  • 958 Članci:
  • 720 thanks
  • Joined 18-June 11

Postavio 25 August 2011 - 00:36

Maristotel,nikad ne reci nikad.Kada ovako covek procita,deluje zaista naivno.Opet,kada pratis pazljivo sta se sve tu dogodilo,ja ne mogu da se zakunem da i ja ne bih naseo na to.Mali milion puta mi se dogodilo da kazem ja nikada ne bih uradio tako nesto,pa kako neko moze da bude tako glup,a onda uradim nesto jos gluplje.

Sto se naseg foruma tice,kada pogledas nacin komunikacije na stranim forumima,ovde vlada izrazito prijateljska atmosfera.Ja tebi serdare ti meni vojvodo,ja mislim da bi ovo trebalo odigrati ovako....Kada se postuje neka ruka,bude mnogo zanimljivih odgovora a upravo u nacinu razmisljanja vidis ko je na kom nivou igre i koliko se nasi pristupi razlikuju.Tu je i pitanje sujete.Kada bih ja postovao neku ruku,ne bih se ljutio na bilo koji komentar tipa da sam fish,kako mozes to da uradis,posto ja realno to i jesam.

Verovatno je online poker mnogo tezi nego ranije,kada svi govore da je nekada bilo mnogo lakse.Ipak broj igraca raste iz dana u dan i uvek ce biti mnogo onih koji misle da mogu da preskoce mnogo stepenika ,koji su dosli pravo sa FB uvereni da su upravo pronasli svoj eldorado.Cinjenica je i da postoje ljudi koji konstantno zaradjuju,sto znaci da je moguce.Da li cemo ikada biti medju njima,to je vec pitanje?Kao i u svemu ostalom,potrebno je da se mnoge kockice sloze.Uprkos svemu,ja bih mnogo radije igrao online nego live.Drazi su mi softveri velikih poker soba nego namestena deljenja,lakse je malo prepucavanja u chatu nego psovanje uzivo.Da ne pricamo o klasicnom pokeru gde su glave gubile,potezali pistolji...Ima online igra mnogo pozitivnih strana.
Rounderu,postoje jos uvek ti SNG turniri na Everestu.Ja ih trenutno igram i zeludac mi se prevrce.:D
Skupim 3$ pa odem na SNG od 10 centi,pa ako padnem na 2 vratim se na fr sng i tako...Mada,ako tu budem uspeo da izgradim disciplinu,bice to sjajan osnov za poker karijeru.
  • 0

MOZDA ...SU ALIENS-I PRAVILI OVAJ RNG!

#23 steve hitzic

steve hitzic

Maniac!

• V.I.P.
  • 1272 Članci:
  • 331 thanks
  • Joined 27-June 10

Postavio 25 August 2011 - 10:21

Posto ja prvi, moram priznati, snosim lavovski deo krivice za ovo 'napusavanje' mada se jako trudim u zadnje vreme da to bude kulturna diskusija i prosto iznosenje misljenja a ne "napusavanje" (a imao sam i takve momente, ponajvise prema Zexu i stevanixu i posle se kajao zbog takvog nastupa).

Nije bas najbolje mesto za pricu o desavanjima na forumu, ali vec kad se zapocelo, da se nadovezem.
Na zalost, daleko smo od 2+2 (mereno svetlosnim godinama) Ovde se najcesce informisemo u kojim sobama da igramo, kako pare da skinemo, moze li vise accounta na clanove porodice da otvorimo, sta je lakse igrati SNg, MTT ili cash i zasto ne bih mogao da igram bar nl50 sa 50-tak dolara(jer ipak je mnogo teze drviti na mikro nivou a ja sam vec izgradjen fb ili vec nekakav igrac pa da ne gubim vreme a nesto i nisam pri parama) deluje ponekad kao pitanje : "gde mi je bolje da pevam na cd-u ili kaseti?"
odrzavamo sve na jednom u igrackom smislu, niskom nivou, jer smo u proseku "ribice" sa zeljom da to dugo ne budemo, ali nam ne manjka sujete ako nam neko kaze da je to sto radimo neispravno, tacnije neprofitabilno, da ne shvatimo neciju dobronamernu "packu" u cilju naseg boljitka.
Meni Rounderova savetodavna uloga u ovom drustvu ne deluje kao "pametovanje" pred neukima i pocetnicima, vec i sa sve "napusavanjem" koje je blago u odnosu kakvo bi trebalo da poneke osvesti iz ludosti kojima su zaokupljeni, ne vidim njegov konkretan interes da bi gubio vreme u raspravama "o nicemu"
Na pojedine postovane ruke jedini bi bio komentar "fold pre flopa" sa dodatkom "ne glupiraj se" , ali gde bi nas to dovelo, mozda i korak nazad na trenutno stanje odnosa medju clanovima foruma
95% postovanih ruku su bili bad beatovi sto dovoljno govori o nivou pokerskog znanja koji posedujemo. Jer kakva je svrha postavljanja ruke u kojoj je protivniku softver dodelio jedinu mogucu kartu za dobitak osim sto mi je lakse kad tu muku podelim s drustvom.
Mi treba da zajedno provalimo zasto ne naplacujemo dobru ruku, a marginalnu kojoj smo dali veliko "poverenje" nam je protivnik debelo naplatio. Da li je problem u velicini uloga na flopu, turnu, da li koristimo dovoljno "citanje" protivnika u igri, i obzirom da se ovde uglavnom radi o mikronivoima na kojima se igra imam osecaj da se ljudi stide da postave svoje ruke u strahu od posprdavanja od strane "boljih" igraca, mada da budem iskren i ja imam problem sa koriscenjem tih konvertora a ponekad nemam vremena da pronadjem ruku u kojoj sam imao nedoumicu, a opet ne znam iz replayera prebaciti na tekst, pa mi se desavalo da ponekad ruke opisujem sto je zamorno i pomalo besmisleno.
I ako budemo svi "naglas" razmisljali tj komentarisali iz svog ugla odredjene situacije vezane za igru postacemo svesni na kom smo nivou znanja, sta nam nedostaje, i gde gresimo u razmisljanju, pa sta i da se ne slazemo na kraju, ne mora me svaki put ubediti da nisam u pravu ali cu saslusati sve pa videti sta je najbolje.
Ali je krajnje vreme da pokusamo zajednicki da napredujemo jer je ovo ipak jeftiniji nacin nego da angazujete trenera a tarifa je veca nego BR vecine nas sa ovog foruma

Ovaj članak je uredio steve hitzic: 25 August 2011 - 10:22

• 1
copy-paste je najveci izum u istoriji covecanstva

Zahvalili se 5 Članovi:
mitablesan , MiroslavR , Zeromaker , Rounder , nestornn82

#24 Rounder

Rounder

Maniac!

• SuperMod
  • 4771 Članci:
  • 2233 thanks
  • Joined 29-March 08
  • LocationBeograd

Postavio 25 August 2011 - 13:17

@nestronn82: i ja sam prvo pokusavao da se izgradim kroz te 10c SNG ali mi nekako nije islo, posle sam krenuo kes i tu sam se nasao (valjda mi vise lezi kes igra)

@steve hitzic: lepo receno, upravo to pokusavam da kazem

Elem, da ne zaboravimo kako se tema zove i od cega je krenula:

Postavljena slika

• 0

Zahvalili se 1 Član:
Vucko018

#25 Maristotel

Maristotel

Maniac!

• Members
  • 999 Članci:
  • 82 thanks
  • Joined 23-December 10
  • LocationNedodjija

Postavio 25 August 2011 - 15:43

Ok. Posteno. I drago mi je da cujem misljenje one 'druge strane'. Posto ja prvi, moram priznati, snosim lavovski deo krivice za ovo 'napusavanje' mada se jako trudim u zadnje vreme da to bude kulturna diskusija i prosto iznosenje misljenja a ne "napusavanje" (a imao sam i takve momente, ponajvise prema Zexu i stevanixu i posle se kajao zbog takvog nastupa). Mada, morate razumeti da je internet poker zajednica jedan kulturoloski fenomen, jedna specificna podkultura gde ne vaze uobicajena pravila: ono sto bi na drugim forumima bilo za upozorenje ili za ban, ovde je skoro pa normalna forma komunikacije. Saveti koji ljudi dobijaju su u principu dobri i kvalitetni ali je jezik kojim se govori vrlo cudan, grub i pretpostavljam da to deluje zbunjujuce za nekoga ko dolazi iz normalnog sveta. A ja dolazim upravo iz ovog cudnog sveta: na 2+2 i jos nekim forumima sam bio clan jos 2006, ovde tek 2008. Ne zamerite mi mnogo ako sam doneo i neke lose navike.

Skoro sam bas gledao neku svoju ruku koju sam postovao davno na nekom stranom forumu. Postovao sam u onom delu gde se stavljaju samo ruke koje posle mozete da ukljucite u post. Ponekad se desi da nekome ta ruka bude zanimljiva i ostavi neki komentar. Imao sam AA i odigrao protiv drugog regulara prilicno pasivno: preflop i flop je bio ok a turn i river check-check. U principu lose sam odigrao, propustio sam najmanje jedan valu bet. Prvi komentar je bio "Nits!". Drugi komentar je bio "What's beating you!?" Mislim jasno vam je, sve je to "normalno".

Ali ljudi takodje moraju da shvate da upravo diskusija o konkretnim situacijama dovodi do napretka. Sve ovo sto sada ovog trenutka pisem, koliko god bilo zanimljivo, nema nikakvu prakticnu vrednost. Tek kada se malo pocesete po glavi (sto inace ne bi radili, prosto bi zaboravili ruku i krenuli dalje) pa dodjete sa konkretnim pitanjem, svojim komentarom tipa sta znate o protivniku i posle razmislite o odgovoru i nekim novim alternativama - tek tada dolazite u poziciju da nesto stvarno naucite.

ON TOPIC:

Neki i jesu krenuli bukvalno tako ... i ne zaboravi da je poker pre vise godina bio mnogo laksi nego danas, ljudi nisu imali pojma sta rade i ostvarljivi winrate-ovi su bili mnogo veci nego danas. I nisi morao da budes vanserijski talenat da bi pristojno zaradjivao.

Neki su osvojili turnir ili dva i dobili instant bankroll. I posle bili dovoljno pametni da se potrude da nesto i nauce, a ne kao vecina turnirskih donk-ova, kako se popularno kaze, koji zaradjuju na turnirima da bi mogli da finansiraju svoje donk-ovanje na kes stolovima za koje nisu kompetentni.

Ja licno sam krenuo od freeroll limit SnG turnira na Everest Poker-u pre vise godina (ne znam da li i dalje postoje) gde je prvo mesto donosilo 5 centi pa kad sakupis 20c imas minimum za ulazak na NL2 kes sto pa se kockas. Ako izgubis, ponovo SnG, pa kad sakupis 20c opet NL2. Bukvalno tako sam krenuo, a tokom godina tih $0.2 se pretvorilo u hiljade. Hocu samo da kazem da je skroz moguce.

cenim i postujem iskrenost.... nisam rekao da su te stvari nemoguce samo da nisu svi kao ti rounderu krenuli od nicega i napravili nesto... mnogi idu u spurotnom smeru... u svakom sl sve cestitke i na postu i na zaradi, u koju ne sumljam da je poprilicna za nase uslove....
  • 0